П.І.Б.
Телефон

office@sk-kashtan.kiev.ua

Перше правило бізнесу – чини з іншими так, якби ти хотів, щоби чинили з тобою (Ч. Діккенс)
Закон України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" (Закон) регламентує дії учасників у разі настання ДТП.

Учасники дорожньо-транспортної пригоди зобов'язані:  

- Терміново повідомити про дорожньо-транспортну пригоду відповідні органи Міністерства внутрішніх справ України - обов'язкова умова для отримання відшкодування;  
- Проінформувати один одного про себе, своє місце проживання, назву та місцезнаходження страховика та надати відомості про відповідні страхові поліси - від цього залежить подальше врегулювання збитків; 
- Вжити всіх можливих заходів з метою запобігання чи зменшення подальшої шкоди;
- Невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів, повідомити про настання ДТП страховика, з яким було укладено договір ОСЦВА або, у випадках, передбачених Законом, МТСБУ.  Якщо з поважних причин не було змоги виконати зазначені дії, їх необхідно підтвердити документально. Якщо не повідомити страховика у триденний термін, то після відшкодування збитків, заподіяних третій особі, страховик має право вимагати від свого страхувальника компенсації понесених витрат.

ВАЖЛИВО! Учасники дорожньо-транспортної пригоди зобов'язані зберегти транспортний засіб чи пошкоджене майно в такому стані, в якому воно знаходилося після дорожньо-транспортної пригоди, до тих пір, доки їх не огляне призначений страховиком аварійний комісар або експерт.

Якщо дорожньо-транспортна пригода сталась за умов:

- Відсутності травмованих (загиблих) людей;
- Участі лише транспортних засобів забезпечених полісами обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності, укладеними не раніше 19.09.2011 р.;
- Згоди водіїв цих транспортних засобів щодо обставин скоєння ДТП;
- Відсутності у водіїв ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, та якщо сума збитку не перевищує 10 000,00 грн. (десять тисяч гривень 00 коп.)

то, учасники ДТП:

- Мають право оформити ДТП без участі працівників ДАІ шляхом спільного заповнення та підписання Європротоколу, після такого оформлення водії:
- Мають право залишити місце ДТП, - звільняються від обов'язку інформувати ДАІ про настання ДТП.

УВАГА!

У разі невиконання однієї з наведених умов, виклик  співробітників міліції для оформлення ДТП обов’язковий!

Якщо водії – учасники дорожньо-транспортної пригоди однозначно впевнені у виконанні всіх умов, за яких мають право скористатись, мають свідоме уявлення про величину нанесених під час ДТП матеріальних збитків, пам`ятають, що розмір страхової виплати за шкоду заподіяну майну потерпілих, не може перевищувати максимальних розмірів, затверджених Уповноваженим органом. То у такому випадку їм варто скористатися можливістю  заповнити Європротокол

Орієнтовну вартість незначних пошкоджень Вашого автомобіля варто з’ясувати у майстра СТО, на якій Ви Обслуговуєтесь.

Якщо Ви маєте сумніви відносно розміру збитків або не можете визначитись з його можливим розміром, для уникнення непорозумінь і можливих спорів при оформленні документів у Страховій компанії, для оформлення ДТП викликайте співробітників міліції!

Під час оформлення відповідних документів про дорожньо-транспортну пригоду працівники органів Міністерства внутрішніх справ України встановлюють та фіксують необхідні відомості щодо обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності учасників цієї пригоди.